Dennis Carpenter Door Seal Kit - 4 Door - 1941-48 Ford Car 11A-7320530-KIT
NEWLOW STOCK ALERT!Only 1 Left in Stock
[More Info]
Features:
• Complete Door Seal Kit
• Kit does four doors
Includes:
• 11A-7020456-PR Front of Door Seals(Front Doors Only)
• 78-7320532 Top of Door Seals
• 11A-7320546 Back of Door Seals
• 11A-7020535 Lower Back of Door Seal Foot
• 11A-7320706 Lower Door Seals
About Carpenter Industries, Inc
Vehicle Fitment:
Make Model Years Fitment Notes
Ford Anglia 1946 - 1948 4 Door Sedan
Ford Deluxe 1941 - 1948 4 Door Sedan
Ford Model 11 A 1941 4 Door Sedan
Ford Model 2 GA Special 1942 4 Door Sedan
Ford Model 21 A Deluxe 1942 4 Door Sedan
Ford Prefect 1946 - 1948 4 Door Sedan
Ford Super Deluxe 1941 - 1948 4 Door Sedan
Ford Taunus 1948 4 Door Sedan
Mercury Mercury 1946 - 1948 4 Door Sedan
Mercury Series 19A 1941 4 Door Sedan
Mercury Series 29A 1942 4 Door Sedan